nauka angielskiego

Język angielski – kiedy dziecko powinno rozpocząć naukę?

Uznaje się, że im szybciej, tym lepiej. Wynika z tego, że już niemowlęta mogą spokojnie oswajać się z drugim językiem. Tak jest zresztą w przypadku rodzin dwujęzycznych, kiedy w sposób naturalny, dzieci uczą się porozumiewać w ojczystym języku mamy i odmiennym ojczystym języku mamy.

Idąc tym nurtem, spokojnie możemy rozpocząć „naukę” mowy w różnych językach od dnia narodzin malca. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z konieczności nabywania tejże umiejętności. Chodzi tu przede wszystkim o przyszłość naszego dziecka, nie tylko w sferze bezproblemowego podróżowania po świecie, ale również patrząc na aspekt zawodowy. Już dzisiaj, nie ma praktycznie ogłoszenia, w którym pracodawca nie zaznaczałby konieczności chociażby znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy sami nie są w stanie uczyć dziecka języka obcego jest przedszkole anglojęzyczne. Z całą pewnością warto właśnie do takiej placówki posłać dziecko, by nabywało zdolność komunikacji w języku obcym od małego – wtedy będzie to dla niego naturalne.

Osoby, które prowadzą placówki przedszkolne bardzo dobrze zdają sobie sprawę z takiego zapotrzebowania, dlatego zatrudniają najlepiej wykwalifikowaną kadrę pedagogów i lektorów. Takich obiektów powstaje też coraz więcej – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkole anglojęzyczne warszawa”, by wybrać najlepsze dla naszej pociechy.