frez ślimakowy modułowy

Zasięg, długość, ilość wielowypustów – poznaj tajemnicę sukcesu dłutowania

Precyzja i dokładność są najważniejsze, jeśli chodzi o dłutowanie zewnętrzne, niezależnie od tego, czy wykonujesz żłobienie, obróbkę zgrubną, czy nawet po prostu chcesz wykonać otwór w części.

Jak dobrać odpowiednie narzędzia do dłutowania?

Biorąc pod uwagę taki stan rzeczy, ważne jest również, aby mieć dostęp do różnych opcji oprzyrządowania, które zaspokoją Twoje specyficzne potrzeby w zakresie rowkowania. Musisz wiedzieć, które narzędzia do dłutowania wielowypustów są świetną opcją dla Twoich specyficznych planów i potrzeb. Jeśli chcesz zwiększyć wytrzymałość swoich narzędzi – szukaj producenta, który oferuje również szeroki wybór z dziesiątkami opcji:

  • zasięgu,
  • długości cięcia,
  • liczby rowków.

 

Zwykle u producenta oferującego noże do dłutowania wielowypustów i różne inne narzędzia dostępne są również informacje o prędkościach i posuwach dla wszystkich tych narzędzi, dzięki czemu realizowanie tych trudnych zadań staje się nieco łatwiejsze.

Osiągnięcie sukcesu w dłutowaniu – o czym pamiętać?

Podsumowując, istnieją pewne główne elementy, na których należy się skupić, jeśli chodzi o dłutowanie:

  • liczba rowków/wielowypustów,
  • wytrzymałość narzędzi do dłutowania,
  • głębokość przejść osiowych.

Bardzo ważne jest, aby używać narzędzia z promieniem naroża lub noskiem kulistym i umieścić jak najwięcej rowków na narzędziu, jeśli to możliwe. Dzięki temu narzędzie jest sztywne i unika się ugięcia, zapewniając jednocześnie doskonałą wytrzymałość rdzenia. W przypadku przejść osiowych, rób lekkie podania z wielokrotnymi krokami. Praca z narzędziem prawie jak z frezem z wysokim posuwem zapewni udaną operację rowkowania, nawet przy najmniejszych średnicach.

 

Natomiast, jeśli naprawdę chcesz mocno zagłębić temat – koniecznie poznaj bliżej zagadnienia w zakresie: wielowypusty i wielokarby – rodzaje oraz normy. To da Ci konkretną bazę wiedzy teoretycznej, z którą do dyspozycji będziesz mógł naprawdę uzyskać mistrzowski poziom w swojej niszy dłutowania. To bezcenna wiedza, z której warto skorzystać.