wymiana opon mokotow

Wymiana opon na stacji diagnostycznej – kiedy jest konieczna?

Stacja kontroli pojazdów Warszawa – Mokotów to miejsce, gdzie praktycznie każdy posiadacz samochodu osobowego, dostawczego lub jakiegokolwiek innego może sprawdzić wstępnie stan techniczny swojego pojazdu, a także ocenić stan ogumienia. Wbrew pozorom odpowiednie opony założone na felgach auta to podstawa bezpieczeństwa oraz komfortu jego prowadzenia. Coraz popularniejsza stacja kontroli pojazdów Warszawa – Mokotów umożliwia zarówno szybkie sprawdzenie stanu ogumienia, jak i jego wymianę na nowe.

 

Chcesz wiedzieć, kiedy należy wymienić opony na nowy model? To konieczne przede wszystkim wtedy, kiedy podróżujesz, np. na oponach letnich, a aktualnie zaczyna się sezon zimowy. Wymiana jest konieczna w tym przypadku, aby móc w dalszym ciągu bezpiecznie poruszać się swoim pojazdem. Wymiana ogumienia jest też konieczna w sytuacjach, gdzie specjalista na stacji diagnostycznej wykryje, iż wysokość bieżnika jest zbyt mała lub opony są po prostu uszkodzone. Kolejnym powodem determinującym konieczność wymiany ogumienia jest fakt, iż opony są zbyt stare. W przypadku aut osobowych i podobnych opony nie powinny być starsze niż kilka lat. W przeciwnym razie ogumienie traci swoje właściwości.

Ile kosztuje wymiana opon na stacji diagnostycznej?

Kompletna wymiana ogumienia na stacjach diagnostycznych to wydatek na poziomie od kilkudziesięciu złotych w górę. Wiele zależy od tego, czy wymieniasz tylko opony na felgach czy może przekładasz kompletne felgi w swoim pojeździe. Pamiętaj też, że przy każdej wymianie opon profesjonalna stacja kontroli pojazdów i wymiany ogumienia powinna wyważyć koło, które pozwoli na stabilne prowadzenie auta.

Wymiana opon na stacji diagnostycznej – podsumowanie

Podsumowując – warto udać się na stację kontroli pojazdów celem wykonania analizy ogumienia w swoim aucie. To podstawa, by zachować maksymalny komfort prowadzenia auta, a także mieć pewność, że pojazd zachowa swoją przyczepność nawet w mocno zmiennych warunkach drogowych. Warto też zaznaczyć, że na etapie analizy stanu ogumienia diagnosta uwzględni: rozmiar opony, indeks nośności, indeks prędkości, bieżnik oraz rok produkcji.

 

By uniknąć konieczności wymiany ogumienia sezonowego, możesz postawić na opony wielosezonowe. Niezależnie od pojazdu, zawsze warto sprawdzać stan techniczny opon, wysokość bieżnika oraz rok produkcji – to podstawa, by ich parametry były odpowiednio dopasowane do pojazdu. Udając się na stację kontroli pojazdów można szybko dowiedzieć się, czy aktualnie założone ogumienie nadaje się jeszcze do dalszej jazdy.