rozwód za porozumieniem stron – jak przez to przejść?

Rozwód to zjawisko, które niestety obserwujemy coraz częściej. Często mamy do czynienia z rozpadem rodziny i niechęcią małżonków do siebie nawzajem, natomiast mimo tego, ważne jest, żeby się porozumieć. Najlepszą formą jest rozwód za porozumieniem stron.

 

Co to jest rozwód za porozumieniem stron?

Polega on na tym, że znaczna część pracy powiązaną z rozwodem wykonuje się, zanim dojdzie do powództwa. Celem takiego podejścia jest zgodność w prezentowaniu swoich stanowisk przed sądem.

Ta forma jest bardzo częstym sposobem na rozwiązanie małżeństwa. Mogą z niej skorzystać zarówno pary bezdzietne, jak i te, posiadające dzieci. W tym drugim przypadku rozwód bez orzekania o winie jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Adwokat. Rozwód — Warszawa

Warto współpracować ze specjalistą, który pomoże uniknąć podstawowych błędów przy rozwodzie oraz pomoże w rozwiązaniu problemów na przykład z podziałem majątku.

 

Rozwód za porozumieniem stron – ile trwa?

Na czas trwania procesu rozwodowego ma wpływ kilka czynników, takich jak ilość spraw prowadzonych przez daną instytucję. W sytuacji, gdy para ma nastoletnie dzieci, a rozprawa ogranicza się do jednej rozprawy oraz przesłuchania tylko jednego świadka, proces może zakończyć się po kilku tygodniach.

Na pierwszą rozprawę czeka się kilka-kilkanaście tygodni. Sama rozprawa przeważnie trwa kilkanaście minut, maksymalnie godzinę. Ten czas może się zmienić w zależności od konkretnej sprawy i innych występujących okoliczności.