oczyszczanie wód

Rozwiązania do oczyszczania ścieków wysoko obciążonych amoniakiem

Duża zawartość amoniaku w ściekach wymaga implementacji dedykowanych rozwiązań, które pozwolą na ich efektywne oczyszczanie. Doskonale pod tym względem sprawdzają się technologie deamonifikacji, jak na przykład Anita, które spełniają szereg surowych kryteriów, nakładanych przez obowiązujące obecnie prawo.

Do czego dokładnie oczyszczalnie ścieków przemysłowych mogą wykorzystać systemy Anita? Do usuwania amoniaku i azotu w strumieniu ścieków. W tym celu stosowane są rozwiązania Anita Mox-MBBR,  IFAS, a także Shunt.

Do zalet tego typu rozwiązań należy zaliczyć nie tylko wysoką skuteczność realizowanych działań, ale również brak konieczności użycia zewnętrznego źródła węgla i możliwość znacznego obniżenia zużycia energii. W porównaniu do systemów konwencjonalnych, system AnitaMox umożliwia stworzenie oczyszczalni neutralnej ekologicznie. Obok korzyści związanych z takimi działaniami trudno przejść obojętnie.

Dlaczego warto decydować się na systemy Anita?

 

Oczyszczalnia ścieków przemysłowych, która musi zmagać się z problemem dużej ilości amoniaku, może liczyć na dostęp do niezwykle opłacalnych i trwałych rozwiązań, które gwarantują systemy Anita. Warto w tym miejscu wspomnieć o niezwykle rygorystycznych przepisach związanych chociażby z zawartością amoniaku i azotu w czyszczonym strumieniu. Wiele przedsiębiorstw zgłasza spore trudności w wypełnieniu tego typu założeń, przez co muszą decydować się na spore wydatki finansowe, by w jakiś sposób wyrównać straty.

W rezultacie przemysłowe oczyszczalnie ścieków tracą pieniądze, nie uzyskując przy tym zadowalających rezultatów. Systemy Anita doskonale rozwiązują ten problem. Pozwalają na redukcję kosztów operacyjnych nawet o 60%. Do tego dochodzi zmniejszenie śladu węglowego do 85%!

Biorąc pod uwagę przedstawione wyżej informacje, śmiało można stwierdzić, że technologie Anita okażą się najlepszym dostępnym rozwiązaniem, z którego warto korzystać w ramach przemysłowego oczyszczania ścieków. Zwłaszcza tych wysoko obciążonych amoniakiem.