hurtownia stomatologiczna

Od czyszczenia po sterylizację – jak uzyskać idealnie higieniczne zaopatrzenie gabinetu?

Tak często terminy czyszczenie, dezynfekcja i sterylizacja są używane zamiennie. Niestety, jest to powszechne nieporozumienie i bardzo ważne jest, aby rozumieć różnice, zanim weźmiesz się za zaopatrzenie gabinetu – bo możesz coś pominąć, a to niedopuszczalne.

Czyszczenie, dezynfekcja i sterylizacja – zrozum różnice!

Ochrona zdrowia pracowników i klientów jest zawsze sprawą najwyższej wagi. Zrozumienie kluczowych różnic między tymi trzema procesami i najlepszych metod ich osiągnięcia jest koniecznością dla Twojej działalności oraz tego o co pytasz, odwiedzając sklep akcesoria stomatologiczne. Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi, bo większość zastosowań w gabinecie będzie wymagać czyszczenia, odkażania i/lub dezynfekcji.

Czyszczenie – niezbędnym pierwszym krokiem do zapewnienia bezpieczeństwa praktyki

Czyszczenie w kontekście kontroli infekcji odnosi się do mechanicznego usuwania widocznych zanieczyszczeń powierzchniowych, zabrudzeń itp., zwykle za pomocą mydła, wody i detergentów enzymatycznych, przy użyciu szorowania ręcznego lub bardziej zaawansowanych maszyn czyszczących, takich jak ultradźwięki – zapytaj o to ulubiony sklep dla gabinetów stomatologicznych. Czyszczenie jest niezbędnym elementem każdej skutecznej procedury kontroli infekcji.

Zdezynfekuj swoją praktykę, aby skutecznie wyeliminować mikroorganizmy

Środki dezynfekujące to produkty stosowane na powierzchnie lub przedmioty nieożywione w celu zabicia wielu lub wszystkich mikroorganizmów z wyjątkiem opornych przetrwalników bakteryjnych. Produkty te są często kupowane w postaci skoncentrowanej i mieszane z wodą, aby zapewnić skuteczne rozwiązanie o wytrzymałości użytkowej. Zapytaj sklep dentystyczny (https://e-store.koldental.com.pl/), co posiada. Wiele środków dezynfekujących nie jest odpornych na brud, dlatego czyszczenie jest szczególnie ważnym pierwszym krokiem. Niektóre środki dezynfekujące są przeznaczone do określonych celów, więc upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie informacje na etykiecie.

Sterylizacja służy do całkowitej eliminacji życia drobnoustrojów

Sterylizacja to ekstremalny proces fizyczny lub chemiczny, który eliminuje wszystkie formy drobnoustrojów, w tym czynniki zakaźne (takie jak grzyby, bakterie, wirusy i wszelkie formy przetrwalników bakterii). Sterylizacja jest wymagana w przypadku każdego narzędzia – które penetruje nienaruszoną skórę i ma kontakt z układem naczyniowym (krwionośnym). Można ją osiągnąć przez zastosowanie ciepła, chemikaliów lub napromieniowania. Teoretycznie, jeśli sterylizator spełnia swoje zadanie, nic nie przetrwa sterylizacji – co jest istotą tej procedury.