hurtownia

Na czym polega praca w hurtowni?

Praca w hurtowni jest przede wszystkim przewidziana dla mężczyzn chociaż oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania tego rodzaju obowiązków zawodowych przez kobiety. Zwyczajnie, to mężczyźni wykazują się większą siłą fizyczną a właśnie taka bez wątpienia przyda się w zawodzie magazyniera.

Praca w hurtowni to przede wszystkim wydawanie oraz przyjmowanie zamówień, których istotą jest towar w dużej ilości, często o dużych gabarytach i sporej wadze. O ile jeszcze do niedawna radzono sobie z nim siłą fizyczną tak dzisiaj zadania te wykonuje się w nie co bardziej uproszczony sposób – najczęściej w hurtowniach zobaczyć można wózki widłowe, dzięki którym możliwy jest ładunek, rozładunek oraz transport na niewielkich powierzchniach materiałów o wadze przekraczającej nawet kilkanaście kilogramów.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że obsługa wózków widłowych może być poprzedzona jedynie specjalnymi kursami, które operator tego rodzaju sprzętu musi odbyć. Obsługa takich urządzeń to nierzadko ogromna odpowiedzialność i ryzyko i właśnie dlatego praca na nich musi być zgodna z wszelkimi przepisami BHP.

Chociaż praca w hurtowni wydaje się być żmudna i siłowa to trzeba też zaznaczyć, że pracownik zatrudniony w hurtowni nierzadko musi posiadać umiejętności rachunkowe – to do niego należy przecież wystawianie faktur, przyjmowanie zamówień, tworzenie kosztorysów czy komponowanie oferty.