mieszkanie od dewelopera

Jak wybrać dobrego dewelopera? Na co zwrócić uwagę?

Zakup mieszkania prosto od dewelopera może okazać się bardzo opłacalne. Przede wszystkim pod względem finansowym. W ten sposób jesteśmy bowiem zwolnieni z konieczności opłaty wysokich prowizji dla biur nieruchomości. Żeby jednak cały proces rzeczywiście przebiegł dla nas pomyślnie, należy dokładnie sprawdzić, z jakim dokładnie partnerem mamy do czynienia.

Rynek nieruchomości rozwija się niezwykle dynamicznie. W dużych miastach cały czas powstają nowe inwestycje, które przyciągają wielu chętnych. Doskonałym przykładem będzie tu Warszawa. Deweloper rozpoczynający budowę osiedla mieszkaniowego w stolicy może być pewny, że wyprzeda wszystkie dostępne lokale. Popyt jest bowiem ogromny. Niestety, niektóre firmy starają się wykorzystać ten fakt, kombinując i szukając okazji do łatwego zarobku. Ofiarami takich działań stają się klienci, którzy nie zachowali należytej ostrożności podczas podpisywania umowy.

Dobry deweloper, czyli jaki?

 

Podobnych sytuacji łatwo można jednak uniknąć. Wystarczy do każdej decyzji podchodzić z głową i poświęcić trochę czasu na analizę firmy, zanim zdecydujemy się na mieszkanie od dewelopera. Niezwykle pomocne okażą się oczywiście opinie publikowane w internecie. Klienci biur deweloperskich chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami ze współpracy, dlatego jeśli w jej trakcie wystąpiły jakieś nieprawidłowości, zapewne się o tym dowiemy.

Oczywiście nie należy opierać się wyłącznie na opiniach innych. Podczas analizy trzeba skupić się także na stażu firmy, jej poprzednich realizacjach (czy przebiegły bez zastrzeżeń), kondycji finansowej,  a także ewentualnych certyfikatach i nagrodach. Warto sprawdzić również, czy firma należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Wszystko to zdecydowanie zmniejszy ryzyko wpadki. Bez względu na to, jak uznany jest do deweloper. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, zapewnia dostęp do wielu firm, co jednak nie oznacza, że nie trzeba uważać. Wręcz przeciwnie. O czym zresztą przekonało się już wiele osób.