Czym czyścić kostkę brukową? Skuteczne sposoby

Masz kostkę brukową ułożoną w cudowne wzory na wjeździe do domu? Chcesz, aby kostka zawsze wyglądała wspaniale niezależnie od pory roku? W takim razie zadbaj o regularne mycie oraz konserwację tego typu powierzchni. Sprawdź, jak zrobić to dobrze!

Czyszczenie kostki brukowej z chwastów – jak zrobić to dobrze?

Jednym ze sposobów na czyszczenie kostki brukowej z chwastów jest stosowanie chemicznych oprysków. Dzięki nim zniszczysz zalegające w szparach pomiędzy poszczególnymi kostkami rośliny i chwasty. To częsty problem właścicieli chodników. Mech, chwasty i porosty zagnieżdżają się najczęściej w wilgotnych i zacienionych miejscach. Bez problemu usuniesz je też szpachelką lub nawet dedykowanym chwastownikiem. Osad z roślin i wszelkie przebarwienia usuwaj wodą wraz z profesjonalnym detergentem.

Czyszczenie kostki brukowej z chwastów jest też możliwe przy pomocy myjki ciśnieniowej lub roztworu octu z wodą. Jeśli decydujesz się na korzystanie z ciśnieniowej myjki wodnej, uważaj, aby nie uszkodzić spoiwa pomiędzy kostkami. Kiedy już usuniesz wszelkie zabrudzenia, zadbaj też o odpowiednią impregnację powierzchni. Możesz w tym celu użyć preparatu przeciwko porostowi roślin, dzięki czemu te nie wyrosną przynajmniej przez jeden sezon.

Pielęgnacja i czyszczenie kostki chodnikowej – samodzielnie czy przez profesjonalistów?

Czyszczenie kostki brukowej z chwastów to dość czasochłonne zajęcie, do którego potrzebujesz przede wszystkim narzędzi, preparatów chemicznych oraz zdeterminowania. Jeśli mocno zaniedbałeś swój chodnik, koniecznie poproś o pomoc profesjonalną firmę. Ta zajmie się zarówno czyszczeniem, zabezpieczeniem przed porostem roślin oraz impregnacją np. na sezon zimowy. Decyzja należy do Ciebie! Możesz kupić profesjonalne środki i samodzielnie walczyć z porostami lub wynająć specjalistów z tego zakresu i cieszyć się piękną kostką brukową nawet w jeden dzień.